Recenzie a spôsob hodnotenia

Recenzie na MOWSe sú subjektívne. Vlastne ako drvivá väčšina recenzií na internete, kedže ich takmer vždy produkuje jednotlivec. Nie som influencer a nepropagujem služby i produkty za finančnú injekciu ani cukríky. Nemám špecifické obľúbené značky, ktoré rád vnucujem iným (častá diagnóza napr. Sony & Apple fanboys).

Produkty sa snažím recenzovať po dlhšom čase používania, pretože si nemyslím, že niekto dokáže napísať osožné odporúčanie po troch dňoch testovania. Pri recenziách nekopírujem výhody a nevýhody z iných (zahraničných) webov - ako je to IN pri väčšine CZ/SK blogoch. Vždy sa snažím spomenúť maximum negatív a postrehov z praxe, pretože tie dokážu uľahčiť rozhodovanie viacerým čitateľom. Ak je pri produkte väčší pomer nevýhod, nemusí to znamenať zlé finálne hodnotenie. Dôležitá je celková spokojnosť, dojem, pomer cena/výkon, prípadne zrovnanie s konkurenciou alebo podobnými produktami.

Pri mestách a obciach je hodnotenie náročné. Je ťažké hodiť do jedného vreca veľké metropoly, malé mestá a dediny. Hodnotenie odzrkadľuje celkový dojem z výletu, ponuku služieb, zaujímavých atrakcií, krásu okolia, čistotu atď. Vyššie hodnotenie (>7) dostávajú miesta, na ktoré by som chcel v budúcnosti vrátiť. Naopak miesta s nízkym hodnotením (<4) by som odporučil iba svojmu nepriateľovi (ideálne s jednosmerným lístkom).

Kultúrne akcie sú hodnotené podľa atraktivity, programu, rozsahu, ponuky stravovania a aj vstupného a cien občerstvenia. Je dôležité si čeknúť dátum, keďže opakujúce sa akcie často menia svoju kvalitu.

Zoznam recenzií služieb, kultúrnych akcií, výletov a produktov od najlepších po najhoršie

Na MOWSe je 42 recenzií s hodnotením. Priemer je 6.57 / 10