Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

MOWS v skratke

MOWS je internetová stránka malého rozsahu, ktorá ponúka okrem niekoľkých vtipov, výrokov a zábavných textov aj veľkú a komentovanú zbierku fotografií z rôznych podujatí, výletov i letných dovoleniek. MOWS je iba moje hobby, ktorému sa venujem len príležitostne (častejšie vysávam obývačku ako napĺňam obsah). Aj keď písanie článkov a textov nie je moja silná stránka, snažím sa uprednostňovať neformálny štýl písania a v blogu nájdeš prevažne môj subjektívy názor. Som fanúšik humoru, kritiky, pejoratív a ironických poznámok, pretože tým vystihujem svoj osobný názor čo najúprimnejšie.

MOWS logo

Cieľom je poskytnúť odlišný pohľad na vec, sem-tam čitateľa zabaviť priloženým trefným popisom a ponúknuť dostatok fotografií pre lepšiu predstavu. Pretože raz vidieť, je lepšie, ako si 100x prečítať. Chcem sa tak odlíšiť od iných cestovateľských portálov, ktoré sú (vo väčšine prípadoch) ako skopírované zo všeobecných turistických sprievodcov, letákov či Wikipedie.

O autorovi

gMOWS

Moje meno je Martin a aj keď je moje rodné mesto Bratislava, veľkú časť detstva som okupoval české historické mesto Olomouc. Keď som konečne zabudol na slovenský prízvuk a z českého jazyka dostával jedničky, niekto v rodine dostal skvelý nápad presťahovať sa naspäť na Slovensko. Už od ukončenia jednej zbytočnej odbornej školy sa venujem webdizajnu a grafike. Vyplnil som dieru na trhu v rokoch 2000 - 2010. Vypracoval som sa sám, tvrdo som makal v rôznych menších reklamných a kreatívnych agentúrach ale i v jednom z najväčších portálov na Slovenskom internete. V dnešnej dobe je to mimoriadne nevďačné povolanie, pretože každý pacient s warez Photoshopom je odborník na všetko. Práca s PSD súbormi ma už natoľko unudila, že sa príležitostne venujem 3D grafike a tvorbe artov. Považujem to za skvelý relax a nový smer, ktorým sa môžem odlíšiť od tisícov pseudografikov. Okrem toho sa rád na svet pozerám cez hľadáčik zrkadlovky a lovím zaujímavé momentky. Fotenie je jednoduché (oveľa viac ako 3D grafika) a oslobodzujúce. Pre grafika je to takmer nevyhnutnosť. Stláčanie spúšte na zrkadlovke ma istý čas tak nadchlo, že som sa foteniu venoval aj profesionálne. 4 roky som naberal cenné skúsenosti z novinárskej fotografie, pretože tu vznikajú tie najlepšie momentky a príležitosti dostať sa na zaujímavé miesta - pre bežných smrteľníkov priam nedostupné. Niektoré fotky sú aj na tomto blogu, iné vo fotogalérii - tu je výcuc toho najzaujímavejšieho.

S MOWSom na dovolenkách

Vesmír by nestál za nič, keby nebol domovom ľudí, ktorých milujete. - Stephen Hawking

MOWSgMOWSMOWS Photography3D MOWS