Najobľúbenejšie a najhľadanejšie fotografie

Štatistika webu MOWS

Vždy je zaujímavé sledovať, čo návštevníci hľadajú cez vyhľadávače. Na tejto stránke sa nachádza 50 fotografií z blogu MOWS, ktoré získali najväčší počet prezretí. Jedná sa prevažne o prekliky z vyhľadávačov. Na blogu MOWS sa momentálne nachádza 3916 obrázkov.

Fotka s najväčším počtom zobrazení

1Vysoké Tatry v umeleckom opise - Krásy Slovenska

Fotografia Vysoké Tatry v umeleckom opise - Krásy Slovenska z článku: Krásy Slovenska
Umelecký opis inšpirovaný nielen zaujímavými knihami o Slovensku.

Od Bratislavy po Vihorlat sa slovenskou krajinou vlní prekrásne more vrchov. Postupne sa dvíhajú do výšok, aby sa na severe premenili na naše najvyššie pohorie - (http://www.mows.sk/blog/138(Vysoké Tatry)). V nich sa nachádzajú strmé končiare i hlboké údolia, ku ktorým sa viaže i duchovné dedičstvo našich predkov. Je tu vrch Kriváň, ktorý je často spomínaný v povestiach a príbehoch ako symbol Slovenska. Ľudia navštevujú množstvo plies, ktoré ako trblietavé drahokamy žiaria na tomto prírodnom náhrdelníku hôr. Medzi najznámejšie patrí Štrbské pleso, (http://www.mows.sk/blog/139(Popradské pleso)) a Zelené pleso. Priezračné pramene z horských jazier sa spájajú do potokov a riek, ktoré na púti k moru hĺbia svoje korytá v kaňonoch i rozsiahlych dolinách. Končiare tu majú zaujímavé názvy ako napríklad: Jastrabia veža, Ostrá, Baranie rohy, Svinka, Rysy.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

Druhá najhľadanejšia fotografia

2Čínsky obchod, Banská Bystrica

Fotografia Čínsky obchod, Banská Bystrica z článku: Letargia v Banskej Bystrici
Pocity a dojmy z návštevy známeho mesta v srdci stredného Slovenska.

Niekedy stačí kreatívny nápad, nad ktorým sa zákazník pozastaví. Tu sa pozastavuje rozum nad tým, kto dovolil takéto niečo v pešej zóne. High‑end čínsky obchod s nekonečným sortimentom tovaru, vrátane pohrebných kytíc pred vchodom. Výklad predajne dokonale zapadá svojim vzhľadom k ostatným bystrickým shopom ale špatí architektonické skvosty naokolo.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

Tretia najhľadanejšia fotografia

3Opustený obchodný dom Javor

Fotografia Opustený obchodný dom Javor z článku: Vysoké Tatry z iného pohľadu
Prečo spomienky na Vysoké Tatry nemusia byť pre turistov zrovna tie najkrajšie.

Socialistický obchodný dom Javor v Tatranskej Lomnici, ktorého logo je inšpirované vlajkou jednej nemenovanej severoamerickej krajiny. Budova je rovnakou „pýchou”, akou je aj Hotel Kyjev na bratislavskom Kamennom námestí.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

4Východ slnka na ostrove Lefkada

Fotografia Východ slnka na ostrove Lefkada z článku: Lefkada: prečo sa ubytovať v turistickom meste Nidri?
Výhody a nevýhody ubytovania v najnavštevovanejšom turistickom mestečku na gréckom ostrove Lefkada.

Medzi pozitíva miestnych pláží zaraďujem takú maličkosť, akou je pohľad na východ slnka . (http://www.foto.mows.sk/5909(Oskar)) sa objavuje spoza vrcholov, ktoré sú na gréckej pevnine Akarnania a určite sa ti tu podarí vyhotoviť pekný záber, ktorý ti lajknú kamoši na fejsbučiku. Naopak podvečer vrhajú lefkadské kopce tieň na miestne pláže priskoro a krásneho západu s oranžovým nádychom sa nedočkáš. Na to je lepšie ubytovanie v stredisku Agios Nikitas.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

5Romantická pláž v Agios Ioannis

Fotografia Romantická pláž v Agios Ioannis z článku: Lefkada: perfektná letná dovolenka na rajských plážach
Rajské pláže sú snom každého dovolenkára. A tento grécky ostrov ich ponúka viac ako si vieš predstaviť.

Krajšia tvár Agios Ioannis. Cesta k ďalšej výzve s názvom Kaminia vedie cez more, hneď vedľa skalnatého útesu. S fotoaparátom som to kvôli vlnám neriskoval, ale zvládne to aj dieťa s plaveckými schopnosťami.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

6Porto Katsiki

Fotografia Porto Katsiki z článku: Lefkada: perfektná letná dovolenka na rajských plážach
Rajské pláže sú snom každého dovolenkára. A tento grécky ostrov ich ponúka viac ako si vieš predstaviť.

Pláž Porto Katsiki má približne 400 metrov na dĺžku a rovnako ako Milos, Kathisma a Egremni je situovaná na západ. O romantické západy slnka tu určite núdza nebude.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

7Boh mora

Fotografia Boh mora z článku: Turistický sprievodca Rímom s bohatou fotogalériou
Krátky sprievodca s bohatou fotogalériou ti poradí, aké miesta netreba prehliadnuť a na čo je dobré sa pripraviť, pred cestou do hlavného mesta Talianska.

Fotografovanie pre skutočných fajnšmekerov
Táto rada nie je určená „selfistom” a podobným narcistom s foťákom v mobile a lyžiarskou palicou v ruke. Ak berieš fotografovanie aspoň trochu vážnejšie, je pred návštevou Ríma potrebné zvážiť, ktoré hračky a súčiastky budeš po meste vláčiť. Rím je fotogenický hlavne cez deň a vo večerných hodinách pri západe slnka. V noci je až na niekoľko vysvietených pamiatok temnejší ako Bratislava. V Ríme sú v trende drevené okenice, osvetlené sú iba vybrané uličky a pohľady na mesto sú veľmi tmavé. Rím sa rozprestiera viacmenej v jednej rovine a vyvýšené miesta sa hľadajú ťažko, aj keď podľa legendy bol založený na siedmich pahorkoch. Fotenie statívom je povolené len na ulici. V kostoloch a múzeách je tripod aj blesk zakázaný. Či si do Ríma brať teleobjektív nechám na zváženie, ale pokiaľ cestuješ v hromadnej doprave, veľmi by som tento krok zvažoval práve kvôli rozmnoženým dlhoprstým. Všetky moje zábery boli zhotovené základným objektívom Sony DT 16-50mm F2,8 SSM. Širokouhlé ohnisko 16 mm (APS-C) a clona 2,8 sú veľmi účinné práve v kostoloch, kde som väčšinu záberov robil z ruky pri ISO 800 a čase 1/40 - 1/60 s. Ak má tvoj fotoaparát menší šum a zvládne slušnú kvalitu na ISO 3200 - 6400, potom nevidím problém v obmedzovaní sa hĺbkou ostrosti, či výberom svetelných skiel.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

8Recenzia hotela Delfini na Lefkade

Fotografia Recenzia hotela Delfini na Lefkade z článku: Lefkada: recenzia na hotel Delfini
Recenzia hotela Delphini v stredisku Nidri, ktorú v roku 2015 ponúkala slovenská cestovná kancelária Aeolus.

Pobyt v Hotel Delfini je ideálny takmer pre každého stredne náročného dovolenkára. Ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre zamilované páry v každom veku. Je situovaný v krásnom a kľudnom prostredí hneď vedľa pláže. Pár metrov od hotela sa nachádza rušné centrum Nidri a prístav, z ktorého sa dajú organizovať výletné plavby. Ak si požičiaš moped, štvorkolku alebo auto a vydáš sa na výlet po ostrove, objavíš (http://www.mows.sk/blog/199(nádherné pláže)), na ktoré budeš spomínať ešte dlhé roky. Medzi nevýhody zaradím snáď len príplatok za klímu a desiatky otravných mačiek všade kde sa pohneš a aj tam, kde sa pripravuje tvoje jedlo - v hotelovej kuchyni.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

9Akrobatický kúsok.

Fotografia Akrobatický kúsok. z článku: Freestyle X Night 2012
Fotoreportáž z adrenalínovej akcie Sony Xperia Freestyle X Night 2012 v Bratislave.

Nie. Táto fotografia skutočne nie je otočená o 180°. Z niektorých akrobatických kúskov tuhne krv v žilách.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

10Hotel Delphini, Lefkada, Nydri

Fotografia Hotel Delphini, Lefkada, Nydri z článku: Lefkada: recenzia na hotel Delfini
Recenzia hotela Delphini v stredisku Nidri, ktorú v roku 2015 ponúkala slovenská cestovná kancelária Aeolus.

Hotel sa nachádza 150 metrov od hlavnej cesty. Nájsť takú klasickú recepciu hotela na akú som zvyknutý, je nemožné. Vstup ani názov hotela nie je dobre viditeľný a privítajú ťa v „najdôležitejšej” časti - pri bare. Ten je naviac umiestnený v zadnej časti, čo je to najnelogickejšie, čo som doteraz videl. Prvé dni mi neuniklo, že hotel vlastnia manželia. Príjemná staršia pani a starší pán bez nálady.

Prečítaj si článok, v ktorom sa nachádza tento obrázok.

Ďalších 40 obľúbených fotografií

Posledne pridané články v blogu: