Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Mittelalterfest 2018 v detailoch

Rakúsko, Hainbug an der DonauKultúrne podujatieHodnotenie

Zatiaľ, čo 21. mája je v Rakúsku štátny sviatok, na západnom Slovensku je štátny smútok, pretože obchody sú u susedov zatvorené! Ja som využil slnečné počasie a vydal sa po piatich rokoch na Mittelalterfest 2018 do mestečka Hainbug an der Donau. Tentokrát s tým rozdielom, že foto spoločníka mi nerobila veľká a ťažká zrkadlovka s univerzálnym reportážnym objektívom 16-50mm F/2.8 ale iba malý a ľahký CSC fotoaparát Sony A6300 s pevným portrétnym sklom Sony E 50mm F/1.8 .

1Špíz

2Turecká kuchyňa

Jediné farebné a oku lahodiace jedlo u Turkov na ulici Freiungsstraße.

3Žemľa s mäsom

To je mäso! Škoda, že v suchej žemli ho bolo len decentne a ešte si za tento gurmánsky zážitok pýtali 6€. Kto chcel viac mäsového podielu, objednal si instantnú klobásku s horčicou v rovnakej cene. K tomu pivko za 3,5 a je vymaľované. 30€ fuč za predjedlo pre jednu rodinku. Slovenské zvyky už aj v Rakúsku.

4Svietiaci langoš

Komu sa málilo dať 6€ za žemľu či presolený pizza rožok, mohol si objednať svietiaci langoš vyklepaný do bezvedomia - iba za 4€! Nefandi si, že bol s prílohou. V Hainburgu na sucho tohto roku.

5Turecké špeciality

Neviem prečo, ale stále ma to ťahalo na to turecké jedlo.

6Mučenie v stredoveku

Prezentácia užitočných stredovekých nástrojov pre zadaných mužov.

7Tavenie železa

Stredoveké pálenô.

8Hudba na festivale v Hainburgu

Tanečná hudba v podaní kapely Trollferd .

9Harfa

10Kampf um den Dolch von Hainburg

Kampf um den Dolch von Hainburg bola jediná dobrá dynamická vložka programu. Žial, videlo ju len malé percento návštevníkov v prvej lajne.

11Kováč na Stredovekých slávnostiach v Hainburgu

Remeselníkov v akcii bolo pomenej. V tomto jednoznačne vedú Dni Majstrov .

12Farby na tvár

Pestrofarebný dievčenský make-up.

13Hod do terča

Typický mladý Rakúšan neskrýva nadšenie z hádzania kovu do dreveného terča :)

14Mittelalterfest 2018 Hainburg

Stredovek v Hainburgu patril medzi moje najobľúbenejšie festivaly aj napriek 7€ vstupnému. Tento ročník som mal pocit, ako keby pochytil choré slovenské tradície. Slabší program a najmä predražené gastro bez akejkoľvek pridanej hodnoty vo mne zanechalo zmiešané pocity.

Pre porovnanie si nezabudni pozrieť atraktívnejšiu fotoreportáž zo Stredovekých slávností 2013, ktoré nastavili latku veľmi vysoko a prekonali aj moje obľúbené Dni majstrov a Stredovek pri Dunaji .

Publikované: 22. 5. 2018 / Autor: MOWS
Fotogaléria 18 fotografií
5/10
Priemerné
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 5 súvisiacich článkov
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.