Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Biela noc v Bratislave cez Photoshop

Bratislavafoto

Október 2017 - Kedy je počas noci v uliciach Bratislavy najviac ľudí? No predsa na Silvestra a počas umeleckého festivalu Biela noc! Myšlienka Bielej noci vznikla v Paríži v roku 2002 a jedná sa o medzinárodný umelecký projekt, ktorého úlohou je priblížiť verejnosti súčasné formy umenia. Keďže sa všetko točí okolo svetla, farieb a ilúzie, rozhodol som sa niektoré zábery ozvláštniť postprocesom v grafickom programe. Nejedná sa o fotomontáže. Použitý je iba orez, otáčanie a kolorovanie fotografií.
1Amanda Parer

Jeden zo svietiacich humanoidov na Hviezdoslavovom námestí. Autorom je Amanda Parer a inšpirovala sa animovaným sci-fi filmom Divoká planéta z roku 1973. Ja som na fotografii využil jednu z lámp na Strakovej ulici, ktorú som zámerne zvýraznil.

2Biela noc v Bratislave

Svetelná inštalácia nad fontánou na Námestí M. R. Štefánika pri obchodnom dome Eurovea. Fotografia je dokolorovaná.

3Starý most v Bratislave

Modré svetlá v tvare Starého mosta a turistická loď na Dunaji v pohybe.

4Hodiny na Kamennom námestí

Zaujímavá audiovizuálna prezentácia na fasáde obchodného domu pri jednom z najzanedbanejších bratislavských námestí - Kamennom.

5Woodance

Interaktívna animácia Woodance od Erika Bartoša pod mostom SNP.

6Mesiac v záhrade

Sedem metrový monumentálny Mesiac v preplnenej Medickej záhrade. Autorom je Luke Jerram a tapetu vytvoril z detailných záberov NASA. Fotka je farebne kolorovaná.

7Detail Mesiaca

8VÚB

Budova banky pri Mlynských nivách nebola priamo zaradená na zoznam atrakcií ale pri otočení fotografie o 180° ponúka zaujímavý pohľad.

9Globoscope

Svetelné gule Globoscope rozmiestnené vo fontáne na Námestí slobody. Audio-vizuálnu prezentáciu vylepšoval Mesiac za oblakmi. Ten som využil na zábere a vytvoril apokalyptickú noc.

10Slovenský rozhlas

Detail nasvietenej budovy Slovenského rozhlasu.

11Bratislavská pyramída

Nasvietená budova Slovenského rozhlasu otočená o 180° a prevedená do ČB.

12Megafón

Vizuálne prvky na budove rozhlasu sa menili podľa výšky a tónu hlasu z megafónu.

13Horor

A na záver automobil v záhrade Pálffyho paláca na Zámockej ulici. Tento bol naštastie celý čas zaparkovaný v bazéne a neotravoval život zvedavým obyvateľom a obdivovateľom umenia v centre mesta.

Publikované: 10. 10. 2017 / Autor: MOWS
Fotogaléria 0 fotografií
10
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 7 súvisiacich článkov
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.