KHL: HC Slovan vs Salavat Julajev, Neftechimik a Ak Bars

Bratislava, Štadión Onreja NepeluŠport

December 2012 - Hráčov HC Slovana Bratislava čakal pred vianočnými sviatkami náročný program, keď v priebehu štyroch dní odohrali tri náročné stretnutia na domácom ľade. Sériu hokejových duelov začali výhrou proti Salavat Julajev Ufa (1:0), prehrou s Neftechimik Nižnekamsk (1:2) a posledný zápas zakončili s lídrom Východnej konferencie Ak Bars Kazaň (3:2). Všetky tri zápasy boli ukončené po samostatných nájazdoch. V článku prinášam niekoľko športových momentiek z troch napínavých zápasov.
1

Prvý hokejový zápas proti Salavat Yulaev Ufa nepriniesol počas riadneho hracieho času gól. Pri puku Tomáš Rolínek a Michal Sersen.

2

Denis Parshin pri zmarenom pokuse o strelu na bránu.

3

Denis Khlystov sa snaží dobehnúť Višňovského.

4

Alexander Pankov sa v horizontálnej polohe snaží vyhodiť puk z obranného pásma Ufa.

5

Alexander Stepanov a Andrej Sekera v súboji o puk.

6

Zrážka dvoch spoluhráčov Ufa. Milan Bartovič získal výhodu.

7

Ruský rozhodca posiela po 7 minútach prvej tretiny Romana Kukumberga do šatne za údajný úder do oblasti hlavy a krku. O objektívnosti posudzovania ruských rozhodcov v prevažne ruskej lige sa dá skutočne len polemizovať.

8

Momentka pred bránou hostí.

9

Fínsky brankár Iiro Tarkki.

10

Tomáš Rolínek pri nebezpečnej akcii. Jaroslav Janus sleduje českého útočníka, puk má pri betónoch.

11

Dvaja hráči Slovana sa snažia zadržať súpera.

12

13

Rolínek a Ivan Švárny.

14

15

Denispri Khlystov pri pokuse streliť gól.

16

Ľubomír Višňovský a Zinovyev Sergei

17

Yury Trubachyov prekonáva Janusa pri samostatných nájazdoch.

18

Michal Vondrka sa raduje po samostatnom nájazde. Slovan napokon vyhral 1:0 po predĺžení.

19

20

Druhý zápas s týmom Neftekhimik Nižnekamsk.

21

Michal Vondrka (Slovan Bratislava) v súboji s Martinom Cibákom (Neftekhimik Nizhnekamsk)

22

23

Milan Kytnár

24

Višňovský si vymieňa názor s českým útočníkom Tomášom Netikom. Bitky sú oproti zápasom v NHL len zriedkavé.

25

„2 pivá a neodpískam faul.”

26

Slovenský útočník Martin Cibák sa snaží tenisovým spôsobom trafiť puk. Janusova reakcia bola rýchlejšia.

27

Michal Sersen v súboji s ruským útočníkom Maximom Pestushko.

28

Dvaja bratia nemôžu chýbať na žiadnom športovom podujatí.

29

Jedna z ďalších nebezpečných akcií pred bránou domácich.

30

Libor Hudáček v početnej prevahe.

31

Andrej Šťastný v stave beztiaže po náraze Ansela Galimova.

32

Útočník hostí Tomáš Netik triafa betóny.

33

Peter Olvecký v gólovej šanci.

34

Vyrovnávajúci gól na 1:1 v tretej tretine.

35

Nižnekamsk mal v tomto zápase väčší dôvod na radosť. Po samostatných nájazdoch vyhral nad Slovanom 2:1.

36

Tretí zápas s Ak Bars Kazaň opäť vo vypredanej hale. Na zápas sa prišlo pozrieť cez 10 000 divákov.

37

Ak Bars Kazaň vyhral finále KHL v rokoch 2008/09.

38

V zápase došlo k mnohým tvrdším fyzickým stretom. Roman Kukumberg zostrelil za bránou Alexandra Yemelina.