Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Deň hasičov ako oslava sv. Floriána

Bratislava, Ružinov, Štrkovecké jazeroKultúrne podujatie

17.5.2014 - Pri príležitosti sviatku patróna všetkých hasičov - sv. Floriána zorganizovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru „Deň hasičov” v bratislavskom Ružinove. Pripravené boli ukážky zásahu na vodnej ploche, prehliadka a porovnanie modernej a historickej hasičskej techniky, cvičenie prvej pomoci a súťaže pre deti. Adrenalínové ukážky zásahu hasičov a záchranárov sa konali po celom okolí veľkého Štrkoveckého jazera bez presného časového harmonogramu, čo považujem za najväčšie negatívum tohto divácky atraktívneho podujatia.
1Helikoptéra Mi-171

Mi-171 patrí do kategórie transportných vrtuľníkov a slúži na prepravu osôb a nákladu. Jeho nosnosť je až štyri tony. Samotný vrtuľník váži 6800 kg a pri priemernej spotrebe 800 l/hod letí približne 3 hodiny.

2Hasičská prilba Gallet F1 SF

Odolná hasičská zásahová prilba MSA Gallet F1SF z kopolyamidu. Jej cena je približne 320 €.

3Akcie pre rodiny s deťmi

Napriek nepriaznivému počasiu mali z podujatia najväčšiu radosť deti.

4Similácia požiaru v kuchyni

Reakcia vody s horúcim olejom na horiacej panvici.

5Horiaci plynový sporák

Nezvládnutie varenia v domácnosti. Hasič demonštroval ukážku jednoduchého uhasenia. Stačí vypnúť plyn a panvicu prikryť mokrým uterákom.

6Deň hasičov v Bratislave

7Podujatie pre rodiny

8Deti a historická hasičská technika

9Sladká odmena

10Tatra

Ukážka historickej aj modernej techniky.

11Hasiči z Uherského Brodu

Zbor dobrovoľných hasičov z Uherského Brodu priviezol parnú striekačku z roku 1912. Podáva podobný výkon ako dnešné moderné hasiace autá. Ich obsluha je podstatne náročnejšia a neustále treba prikladať uhlie, vodu a kontrolovať tlak.

12Požiarnik

13Jednorázový ochranný oblek

Ukážka biologickej a chemickej ochrany.

14Hasičská výbava pre deti

15Opičia dráha pre deti

16Záchrana na vode

Zásah leteckých záchranárov na Štrkoveckom jazere v helikoptére ministerstva vnútra Mi-171. 60-metrové oceľové lano má nosnosť až 300 kg.

17Záchrana pritopeného na Dni hasičov v Ružinove

18Prvá pomoc

Ukážky poskytovania prvej pomoci.

19Helikoptéra Ministerstva vnútra SR

Ďalšie fotografie nájdeš v galérii.

Publikované: 17. 5. 2014 / Autor: MOWS
Fotogaléria 36 fotografií
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 7 súvisiacich článkov
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.