Panna - Virgo

Panna - Virgo
24.8. – 23.9.

Charakteristika znamenia

Vládnúca planéta: Merkúr
Znamenie: Ženské
Živel: Zem
Povaha: Flegmatická
Typ: Úslužný človek, vedec, organizátor a metodik, kritik, egoista, puntičkár.
Postava: Stredne veľká, štíhla, neskoršie ochabnutá, nedbanlivé držanie tela, ovisnuté plecia, trochu nervózny typ.
Tvár: Dobre vyvinutá čelná partia, slabo vyvinutá brada, inteligentný triezvy pohľad, oči, hnedé alebo tmavošedé, vlasy tmavohnedé až čierne, jemne zvlnené.
Časti tela, ktoré ovláda: Brušné partie, pupok, črevá, vaječníky, pancreas, pečeň, pobrušnica, dvanástnik, neurovegetatívna sústava, tráviaci trakt, slepé črevo.
Šťastný deň: Streda

Typ Panny podlieha dominujúcemu vplyvu planéty Merkúr. To spôsobuje, že má veľmi blízko k prírode. Je to človek zrastený s pôdou. Túži po jednoduchom, skromnom, poetickom a tichom šťastí v ústraní. Tak ako sa mení príroda, mení sa aj jeho nálada. Ľudia, s ktorými sa stýka, ho môžu preto považovať za náladového a popudivého. Často prichádza o náklonnosť a stráca sympatie priateľov kritikou, ktorá sa môže dotknúť ich citlivej struny. Mnohé spory vznikajú neraz z jeho viny, pretože sa rád mieša do záležitostí iných ľudí. Nikdy nehľadá chybu v sebe, vždy ju nájde v druhých. On sám sa však cíti dotknutý a dobre myslené rady priateľov považuje za útok voči svojej osobe. Spolunažívanie s inými ľuďmi je pre tento typ človeka dosť zložité. V zamestnaní sa sústreďuje predovšetkým na pozemské veci, čím ľahko stráca prehľad a zmysel pre rozdiely medzi vecami a ľuďmi. Má síce pevnú vôľu, ale ľahko sa dá prehovoriť. Proti týmto záporným vlastnostiam stoja v popredí jeho kladné vlastnosti. Dokazuje to jeho dobročinný, úslužný a dôveryhodný charakter, ktorý nie každý hneď odhalí. Svoje tajomstvá si prísne stráži. Pre svojich priateľov a blízkych robí viac, ako môže zdôvodniť sám pred sebou. Má veľké pochopenie pre slabých a chudobných – musí jednoducho pomáhať. Je veľmi poriadkumilovný, praktický a šikovný. Rozmýšla aktívne, je bystrý a chápavý. Jeho vášne sú striedme a umiernené. Neprepadne ľahko zlosti, ale ak sa to stane, je veľmi ťažké uspokojiť ho. Aj keď je vačšinou málovravný a utiahnutý, keď si ho niekto obľúbi, vie byť veľmi obľúbený a zhovorčivý a jeho slovám možno plne dôverovať. Sympatie a antipatie hrajú dôležitú úlohu v jeho živote. Vďaka svojim schopnostiam to v živote dotiahne ďaleko. Boj o získanie zodpovedného postavenia je prudký. Ľudia narodení v znamení Panny sa vyznačujú výbornou pamäťou. To im umožňuje hocikedy zhromaždiť zdrvujúce množstvo argumentov na základe svojich obsiahlych vedomostí.Takýto človek je rodeným odborníkom, pracuje čisto racionálne, nepodieha svetonázorovým, etickým či morálnym stanoviskám. Snaží sa získať čo najviac informácií a vedomostí. Zo zravotného hľadiska by si mali hlavne dávať pozor na tráviaci trakt. Organické ťažkosti vznikajú preto, lebo berie veci priveľmi tragicky. Kto si uchová dobrú náladu a optimizmus a obrní sa proti všetkému negatívnemu, zostane zdravý. Dobrým liekom pre ľudí – Panny je humor. Vyhovuje im povolanie lekára, farmaceuta, odborného technika, právnika, bankára.

Významné osobnosti narodené v znamení Panny: Ingrid Bergmann, Greta Garbo, Sophia Lorenova, Romy Schneiderova, John Priestley, Ľudovít XIV, ...
Fotoblog na MOWSe