Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Budapešť, ako si ju ešte nevidel

Maďarsko, BudapešťFotografie z dovolenky

Zábery nie sú retušované ani montované v Photoshope. Jedná sa len o posun jednotlivých farieb, zvýšenie saturácie alebo je použitý jednoduchý farebný prechod. Všetko spáchané v programe Adobe Lightroom Classic. Fotografované do RAW formátu kamerou Sony A6300 a objektívmi Sigma 19mm DN Art a Sony E 50 mm OSS.
1Romantika na Dunaji

Romantický pohľad na rieku Dunaj a budovu parlamentu zo Sečéniho reťazového mostu (Széchenyi Lánchíd). Fotené pred západom slnka.

2Červená na križovatke

Fotka križovatky ulíc József Attila a Bajcsy-Zsilinszky. Zachytené večer, po krátkej a silnej letnej búrke. Večerná a nočná fotografia v uliciach mesta počas prehánok patrí medzi najatraktívnejšie, vďaka odrazu svetiel na mokrých povrchoch a asfaltových cestách.

3Margit híd a parlament

Margitin most (Margit híd) a parlament (Országház). Farebnosť fotografie primomína 8-bitové old-school hry.

4Nyugati pályaudvar

Námestie pri frekventovanej západnej železničnej stanici Nyugati pályaudvar cez „zombey ” filter.

5Széchenyi Lánchíd

Sečéniho reťazový most (Széchenyi Lánchíd) z rokov 1839-1849. Bol to prvý most cez rieku Dunaj v Budapešti. Pomenovaný je po maďarskom politikovi, financoval ho rakúsko-grécky podnikateľ, navrhol ho anglický inžinier a na výstavbu dohliadal škótsky inžinier.

6Horor v Budapešti

Trochu hororovej atmosféry pred Széchenyi Lánchíd.

7Bajcsy-Zsilinszky Way

Večerná fotka pubu po letnej búrke na ulici Bajcsy-Zsilinszky Way.

8Margit híd, Budapešť

Margitin most (Margit híd) bol otvorený v roku 1876. Most bol odvtedy opravovaný i rozširovaný. Momentálne tu okrem cesty a širokého chodníka vedie aj električková trať. Most ponúka prístup na Margitin ostrov.

9Električka v Budapešti

Záber na historickú električku a budapeštiansku pevnosť s pomníkom.

10Mátyás-templom

Matyášov kostol (Mátyás-templom) alebo aj kostol Najsvätejšej Panny Márie z Budy.

11Országház, Budapest

Budova maďarského parlamentu (Országház) je jeden zo symbolov Maďarska a zároveň jedna z najstarších vládnych budov v Európe. Stavba začala v roku 1885 a dokončená bola až v roku 1904. Našu diaľnicu do Košíc snáď dokončia rýchlejšie.

12Budapešť cez Adobe Lightroom

Pohľad na najznámejšie budovy pri rieke Dunaj.

13Hrad v Budapešti

Budínsky hrad (Budai Vár) situovaný sa na južnej strane Hradného vrchu. Nachádza sa tu Historické múzeum Budapešti a Maďarská národná galéria.

14Erzsébet híd

Pohľad z hradu na Alžbetin most (Erzsébet híd). Vpravo hore je socha z budapeštianskej citadely.

15Centrum v Budapešti

16Buda Castle Tunnel

350 metrov dlhý tunel pod hradom.

17Metro stanica v Budapešti

Stanica metra v pestrejšom prevedení. Dnes už nie je problém takéto nasvietenie dosiahnuť farebnými LED svetlami. No neboli by tie stanice o niečo veselšie?

Publikované: 3. 9. 2018 / Autor: MOWS
Fotogaléria -1 fotografií
12
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 4 súvisiace články
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.