Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Korfu: Palác Achillion

Grécko, Korfu, Gastouri, AchillionTip na výlet

September 2013 - Palác Achillion bol postavený na žiadosť cisárovnej Alžbety Bavorskej (známej ako Sissi) medzi rokmi 1890 - 1892 v neoklasickom štýle. Po zavraždení Sissi bol palác neobývaný. Až v roku 1907 ho získal cisár William II z Nemecka, ktorý v záhradách robil veľké večierky. Radosť mu prekazila prvá svetová vojna. Ostrov Korfu bol v roku 1915 obsadený francúzskymi a srbskými vojskami, ktoré z paláca spravili veliteľstvo a nemocnicu. Počas druhej svetovej vojny ho pre zmenu okupovali Nemci a Taliani, a čakal ho rovnaký osud. Dodnes nie je jasné, koľko sôch a cenných predmetov v priebehu okupácie zmizlo.

Palác sa nachádza na kopci v obci Gastouri, 10 km juhozápadne od hlavného mesta Kerkyra. Navštíviť sa ho oplatí najmä kvôli jeho záhrade s exotickými rastlinami, fontánami a množstvom typických gréckych sôch. Vybavenie interiéru a malé múzeum osloví iba fanúšika histórie a starožitností. Výhľad z paláca nepatrí medzi najatraktívnejšie, aj napriek tomu, že sa v prospektoch takto uvádza.
1Palác Sisi

Celá návšteva záhrad a prehliadka interiéru zaberie pri svižnejšom tempe približne hodinu a pol. Namiesto sprievodcu je možné pri pokladni zapožičať prehrávač (bez slúchadiel), v ktorom sú všetky odborné výklady nahovorené vo väčšine svetových jazykov. Návšteva paláca sa tak môže natiahnuť. Za túto nadštandardnú službu sa samozrejme pripláca k vstupnému 7 € na osobu.

2Socha so zlatou nohou

Niekto si dá spraviť zlaté zuby, niekto zlaté prsty na nohách.

3Záchody v paláci

Čakanie na občerstvenie? Nie. Dav ľudí čakajúci na WC.

4Socha Achilea

Ďalšie zápchy sa tvoria pred obrovskou sochou Achillea. Všetci sa predsa musia vyfotografovať na Facebook.

5Palác Sissi

Výhľad z letnej záhrady na okolie. Nič čarovné. Obzvlášť, keď sa nad mestom vznáša opar a slnko sa schováva za oblakmi. Krajší výhľad je na oboch kopcoch Pantokrator, alebo na pevnostiach v Kerkyre.

6Záhrada paláca Sissi

Exotických kvetov v záhrade je v septembri pomenej.

7Čitáreň

Žeby miestna čitáreň?

8Umierajúci Achilleus

Najznámejšia socha - umierajúci Achilleus so šípom v päte. Urobiť si slušnú „portrétovku” gréckeho bojovníka bez turistov je takmer nemožné, lebo niektorí ľudia potrebujú 10 minútovú prípravu pred stlačením spúšte.

9Umierajúci Achilles

Do lesa sa má chodiť v obuvi s pevnou podrážkou. Potom si neprivodíš takéto nepríjemné zranenia.

10Bronzový bežec

Bronzový exhibicionista pri vstupe k záhradným sochám deviatich múz. V dnešnej dobe by vyfasoval pokutu za obnažovanie na verejnosti.

11Uránia s glóbusom

Múza hrajúca bowling, alebo Uránia s glóbusom a kružidlom.

12Detail sochy

Múzy zblízka vôbec nevyzerajú vábne. Potrebovali by trochu oprášiť.

13Špinavá socha

Niektoré sochy sú ako po útoku demonštrantov vybavených vajíčkami a paradajkami.

14Zeus

Ani po rokoch sa systém nezmenil. Vláda a majetnejší hore, bitá pracujúca trieda dole.

15Achilleus a Hektor

Obrovský obraz od rakúšana Franza Matta zobrazuje Achilla s Hektorovou prilbou pred hradbami Tróje.

16Obraz Achillea pod hradbami Tróje

Jeden z najkrajších obrazov, ktoré sa tu dajú nájsť.

17Erotika v paláci

Deti by sme sem vôbec nemali púšťať. Sú tu samé prasačiny :)

18Alžbetina kaplnka

Maľba na prasknutej stene v Alžbetinej kaplnke. Obraz umiestnený pod ňou nájdeš v galérii pod článkom.

Publikované: 2. 11. 2013 / Autor: MOWS
Fotogaléria 23 fotografií
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 4 súvisiace články
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.