Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Korfu: Argirades - mestečko v ktorom sa zastavil čas

Grécko, KorfuTip na výlet

Argirades (Αργυράδες) je obec v južnej časti malého gréckeho ostrova Korfu (Κέρκυρα). Obec zahŕňa aj známe dovolenkové letovisko Agios Georgios (Άγιος Γεώργιος), ale aj malé dedinky Marathias a Neochoraki. Cez Argirades prechádza rušnejšia cesta spájajúca oba konce ostrova. Jedná sa o jednu z obcí, cez ktorú nestačí len prefrčať na aute, ale treba spoznať všetky jej zaujímavé a tajomné zákutia.
1Vstup do Argirades

Z Ag. Georgios sa dá do Argiradu dostať pešo za približne 45 minút po asfaltovej ceste. Motorky a mopedy dostávajú v kopci zabrať.

2Úzke uličky pre autá v Argirades

V miestnych uličkách sa dá prechádzať autom. Jednosmerky tu nie sú a jazdí sa voľným štýlom - ako je v Grécku zvykom.

3Argirades na ostrove Korfu

Na slnku je cez deň skoro 40°C, ale v mestečku fúka príjemný chladný vánok a teplota nepresahuje 30°C. Väčšina mesta je ponorená do tieňa, ktorý vytvárajú rozprávkové domčeky.

4Štvorkolkou do Argirades

Zaparkovať sa dá kamkoľvek. Domáci sa určite hnevať nebudú a miestne mačky si spestria nudný deň.

5Parkovanie v Argirades

Ako sa sem domáci dostal s autom je mi záhadou, lebo ja by som mal problém v úzkych uličkách zabočiť na bicykli. Možno ho pred zákrutou rozobral a v garáži poskladal.

6

7Deti na bycikloch v Argirades

Konečne som stretol ľudí. Mesto pôsobí ako opustené. Kde-tu sa ozýva rádio v okne alebo štekot psa.

8Grécka babička v Argirades

Miestni tu dokážu celé dni sedieť na rovnakom - obľúbenom mieste. Túto babičku na lavičke som stretol pri dvoch návštevách a vždy sedela na rovnakej strane lavičky. Déjà vu?

9Stratený turista v Argirades

Domáci pred kostolom navigujú strateného turistu. Vodič sa určite modlil, aby na úzkej ceste nestretol oproti idúce vozidlo.

10Agios Ioannis v Argirades

Na samom vrchole Argiradu sa nachádza kostol Svätého Jána (Agios Ioannis, Aγιος Ιωάννης) s výhľadom na okolie i blízke pobrežie. Treba prekonať pár schodov.

11Schody

Nápis „Pokračujte v práci!” z kamienkov na jednom zo schodov.

12Pohľad na Argirades

13Motorka v Argirades

V Argirades sa nachádza mnoho opustených a chátrajúcich domov, ktoré na jednej strane špatia dojem, na druhej dotvárajú jedinečnú atmosféru malého a tichého mestečka.

14Staré grécke domy

15Citrusový plod

V záhradkách sa tu pestujú rôzne plody.

16Cesta cez Argiradu

Jediná rušná časť v mestčeku - hlavná cesta, vedúca z Lefkimmi až do hlavného mesta Kerkyra. Popri ceste je možné stretnúť domácich Grékov posedávajúcich v poloprázdnych baroch. Hrajú kartové hry alebo sa len tak pozerajú na okoloidúce autá. Ďalšie fotografie z Argiradu nájdeš v galérii.

Publikované: 10. 9. 2013 / Autor: MOWS
Fotogaléria 14 fotografií
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Našiel som 4 súvisiace články
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.