Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM

Noc výskumníkov v nákupnom centre

Bratislava, Avion Shopping ParkKultúrne podujatie

27. septembra 2013 sa konal siedmy ročník najväčšej vedeckej show v piatich slovenských mestách. Nechýbali interaktívne prednášky, diskusie, bohatý kultúrny program a desiatky stánkov, v ktorých vedci, učitelia a študenti prezentovali svoje vynálezy a rôzne zaujímavé hry z oblasti fyziky i chémie. Cez objektív som sa pozrel na nákupné centrum Avion v Bratislave, v ktorom mali veľké zastúpenie práve vedecké stánky.
1Lego Technic v obchodnom centre Avion

Noc výskumníkov je jedna z najatraktívnejších akcií pre rodiny s deťmi. Pri stánku s LEGO Technic si deti mohli vyskúšať poskladať robota a ovládať ho.

2Centrifúga na Noci výskumníkov v Avione

Laboratórna centrifúga (odstredivka). V zdravotníctve sa používa napríklad aj na sedimentáciu krvi.

3Noc výskumníkov

Mladí študenti a vedci všetko ochotne predviedli. Odborné vysvetlenia padli vhod skôr dospelému publiku.

4Deti na Noci výskumníkov

5Študentská formula STU Bratislava

Študentská formula zo strojníckej fakulty STU v Bratislave.

6Výskum magnetických nanočastíc

Výskum magnetických nanočastíc.

7Detské ruky

8Posilňovač riadenia

Ukážka posilňovačov riadenia zameraná na bezpečnosť týchto systémov.

9Pavúčie nanotechnológie - elektrospining

Metóda elektrospiningu – elektrostatického zvlákňovania. Ihla s polymérom sa napojí na kladný pól zdroja vysokého napätia, záporný pól sa pripojí na hliníkovú doštičku. Po zapnutí je polymér strhávaný zo striekačky na doštičku a vznikajú nanovlákna až mikrovlákna ktoré sa podobajú na jemnú blanu. Podobný systém sa v budúcnosti môže využívať na zakrytie otvorených rán, v tkanivovom inžinierstve, na výrobu filtrov a rôznych látok.

10Baktérie

11Zdravie na tanieri

K vedeckému výskumu patrí aj zdravá výživa. Centrum výskumu rastlinnej výroby (CVRV) Piešťany predstavilo špaldovú a farebnú pšenicu, ovos a mrlík čílsky (Quinoa) bez obsahu lepku, ktorý používajú aj kozmonauti z NASA vďaka svojmu zloženiu a zdroju vitamínov.

12Detská radosť

Načo zložitý vedecký výskum. Deti sa tešili aj zo skladania krabíc do výšky :)

13Padajúce krabice v nákupnom centre

Niekoľko ďalších fotografií z Noci výskumníkov, ktorý sa konal v Avione, nájdeš aj v galérii.

Publikované: 27. 9. 2013 / Autor: MOWS
Fotogaléria 16 fotografií
Zobraz na mape
zobraz mapu
FacebookTwitterWhatsAppE-mail
Mohlo by ťa zaujímať:

Vypni blokovanie reklám pre stránku MOWS.sk

Tvorba obsahu a prevádzka stránky stojí čas a peniaze. Blokovanie reklamných formátov by časom mohlo viesť k zrušeniu nie len tejto stránky, ale aj množstva ďalších menších webov, ktoré obsahovo spestrujú internet. Veľké spoločnosti, televízie a redakcie majú finančný rozpočet na boj s blokovaním reklám, prípadne majú aj iné zdroje príjmov. A vieš si predstaviť internet, na ktorom bude iba Facebook, JOJ, Nový Čas, Google a Pornhub? Veď by to bolo katastrofálne!

Táto stránka používa klasické reklamné formáty vsunuté medzi obsah. Nenájdeš tu agresívne formy ako Cosmic Cursor, Interstitial alebo videobanner vyskakujúci na celú plochu okna. Ak by si natrafil na jeden z takýchto čudných formátov, kontaktuj ma cez formulár.